Technické informace

TEPELNÁ IZOLACE

ELEKTŘINA A ELEKTROROZVODY


Pro modely DublDom je nezbytný minimální výkon 10 kW, doporučený výkon je 15 kW.


JAK SE PROVÁDÍ KABELÁŽ?

Všechny elektrické rozvody jsou skryty v rámu. Kabely jsou umístěny ve stěnách v pružné samohasící vlnité trubce. Kabeláž je z měděných drátů.


KTERÝ ELEKTRICKÝ PANEL JE SOUČÁSTÍ BALENÍ?

V konfiguraci DublDom je bez ohledu na model k dispozici jednofázový a jednopólový jistič o 16A (může se lišit podle specifikace zákazníka). Na zásuvkách pro domácnost je automatický zdroj 16A. Dům je pod napětím 230V.KTERÉ ZÁSUVKY JSOU NAINSTALOVÁNY?

Rozvody k zásuvkám jsou vedeny kabely CYKY 3x2,5 mm. Tažené ve stěnách v ohebné elektoinstalační trubce do dvoupolohových zásuvek s keramickou základnou.


A CO OSVĚTLENÍ?

Každý dům je vybaven závěsným a pouličním osvětlení. Do našich modelů instalujeme jako standart závěsné lampy MELODY IKEA. Rozvody tvoří kabely CYKY 3 x 1,5 mm tažené ve stěnách v ohebné elektroinstalační trubce.VODOVODNÍ A ODPADNÍ ROZVODY

Kanalizace

Vnitřní odpadní potrubí HT PVC/PP 50 a 110 mm. Připojení k externím sítím.


Dodávka vody.

PPR potrubí vedené ve stěně. Připojení k externím sítím.

Sestava kolektoru ("hřeben") se nachází v inženýrském modulu.

Vodovodní baterie a sprcha GROHE Německo.


Existuje ventilace?

Ano, vyvedená z kuchyně a koupelny. Ventilační kanál s průměrem 100 mm.

OKNA A DVEŘE

Jaká je velikost dveří a oken?

Otevírací okno 560 x 1300 mm.

Otevírací vstupní dveře 2050 x 870 mm.

Otevírací vnitřní dveře 2050 x 750 mm.


Jaká okna jsou instalovány v systému DublDom?

dvoukomorová trojskla

Střední tabule je tepelně tvrzená z extra čirého skla TRIPLEX. Tloušťka oken s trojitým zasklením činí 42 mm. Rámy tvoří eurohranoly ze směsi smrku a borovice.

Při výběru okna s trojitým zasklením hraje důležitou roli nejen počet komor, ale také tloušťka a další vrstvy, které zvyšují energetickou účinnost. Používáme dvoukomorovou skleněnou jednotku skládající se ze tří vrstev skla. Celková tloušťka izolačního výrazně překračuje standardní rozpočet s tloušťkou 32-36 mm.


Vnitřní vrstva skla je pokryta speciálním energeticky účinným postřikem, který zabraňuje tepelným ztrátám a chrání před přehřátím v létě.

Energetická účinnost je určena koeficientem přenosu tepla Ug (nebo odporem přenosu tepla Ro, inverzním koeficientem), který umožňuje vypočítat tepelné ztráty přes jednotku s dvojitým zasklením. Pro maximální tepelnou izolaci by měl být koeficient přenosu tepla (Ug) co nejmenší. Například Ug pro obyčejné jednokomorové izolační skleněné jednotky je 5,5, pro dvoukomorové bez povlaku - 2,8.

U dvojitých oken, které používáme u našich velkých fasád Ug = 1,3. Toto je dosaženo metalizovaným postřikem, který omezuje absorpci a přenos tepelného záření sklem a zvyšuje odrazivost skleněné jednotky v oblasti vlnových délek typických pro tepelné záření uvnitř místnosti.