Výroba

O JAKÉ RÁMY JDE?

Rám modulů je vyroben z hoblovaného komorově vysušeného smrkového řeziva o rozměrech 45x145 mm nebo 45x195 mm u třídy AB. Vlhkost dřeva činí 16%. Podlaha je vyrobena z prken o rozměrech 28 x 145 mm.

Vnější část rámu je svislá a vodorovná a je k ní připevněn vnější trapézový plech o šířce 0,5 mm. Interiér je obložen z dřevěných lišt ze smrku nebo borovice o rozměrech 20 x 145/20 x 195mm.

JAK JE DŘEVO OPRACOVANÉ?

Rám je ošetřen nesmazatelným antiseptikem - NEOMID 430 ECO. Chrání dřevo před poškozením dřevokaznými houbami a dřevomorkou, lišejníky, mechy a hmyzem po dobu až 35 let. Vnější viditelné části (verandový rám, vnější dřevěný obklad a lišty) jsou ošetřeny českými nátěry PINNER z borovicového téru, který zajišťuje přirozenou ochranu dřeva.

JAKÝ TYP IZOLACE SE POUŽÍVÁ?

Izolace KNAUF Naturoll LLR 033

JAKÁ JE TLOUŠŤKA IZOLACE?

  • 200 mm v podlaze,
  • 150 mm ve stěnách a střeše.

JE MOŽNÉ OBJEDNAT DALŠÍ IZOLACI?

Ano, je možné připlatit si za instalaci širší izolace. Nezapomeňte však, že stejně širokou izolaci využívají i naši kolegové v Rusku.

Jedinečný design modulů a tovární výroba umožňuje izolaci jako samostatný integrální kryt, bez tepelných mostů mezi podlahou a stěnami stejně jako mezi stěnami a stropem. Díky tomuto zateplení se nemusíte potýkat se studenými nebo dokonce i vlhkými kouty v pokoji. Nepřítomnost vyčnívajících částí pomáhá snížit tepelné mosty a zvýšit energetickou účinnost. Izolace na obou stranách je uzavřena membránou, která brání vnikání vlhkosti zvenčí a současně uvolňuje kondenzát.

Pro modely DublDom je nezbytný minimální výkon 10 kW, doporučený výkon je 15 kW.


JAK SE PROVÁDÍ KABELÁŽ?

Všechny elektrické rozvody jsou skryty v rámu. Kabely jsou umístěny ve stěnách v pružné samohasící vlnité trubce. Kabeláž je z měděných drátů.


KTERÝ ELEKTRICKÝ PANEL JE SOUČÁSTÍ BALENÍ?

V konfiguraci DublDom je bez ohledu na model k dispozici jednofázový a jednopólový jistič o 16A (může se lišit podle specifikace zákazníka). Na zásuvkách pro domácnost je automatický zdroj 16A. Dům je pod napětím 230V.KTERÉ ZÁSUVKY JSOU NAINSTALOVÁNY?

Rozvody k zásuvkám jsou vedeny kabely CYKY 3x2,5 mm. Tažené ve stěnách v ohebné elektoinstalační trubce do dvoupolohových zásuvek s keramickou základnou.


A CO OSVĚTLENÍ?

Každý dům je vybaven závěsným a pouličním osvětlení. Do našich modelů instalujeme jako standard závěsné lampy MELODY IKEA. Rozvody tvoří kabely CYKY 3 x 1,5 mm tažené ve stěnách v ohebné elektroinstalační trubce.


Kanalizace

Vnitřní odpadní potrubí HT PVC/PP 50 a 110 mm. Připojení k externím sítím.


Dodávka vody

PPR potrubí vedené ve stěně. Připojení k externím sítím.

Sestava kolektoru ("hřeben") se nachází v inženýrském modulu.

Vodovodní baterie a sprcha GROHE Německo.


Existuje ventilace?

Ano, vyvedená z kuchyně a koupelny. Ventilační kanál s průměrem 100 mm.


Jaká je velikost dveří a oken?

Otevírací okno 560 x 1300 mm.

Otevírací vstupní dveře 2050 x 870 mm.

Otevírací vnitřní dveře 2050 x 750 mm.


Jaká okna jsou instalovány v systému DublDom?

Dvoukomorová trojskla

Střední tabule je tepelně tvrzená z extra čirého skla TRIPLEX. Tloušťka oken s trojitým zasklením činí 42 mm. Rámy tvoří eurohranoly ze směsi smrku a borovice.

Při výběru okna s trojitým zasklením hraje důležitou roli nejen počet komor, ale také tloušťka a další vrstvy, které zvyšují energetickou účinnost. Používáme dvoukomorovou skleněnou jednotku skládající se ze tří vrstev skla. Celková tloušťka izolačního výrazně překračuje standardní rozpočet s tloušťkou 32-36 mm.


Vnitřní vrstva skla je pokryta speciálním energeticky účinným postřikem, který zabraňuje tepelným ztrátám a chrání před přehřátím v létě.

Energetická účinnost je určena koeficientem přenosu tepla Ug (nebo odporem přenosu tepla Ro, inverzním koeficientem), který umožňuje vypočítat tepelné ztráty přes jednotku s dvojitým zasklením. Pro maximální tepelnou izolaci by měl být koeficient přenosu tepla (Ug) co nejmenší. Například Ug pro obyčejné jednokomorové izolační skleněné jednotky je 5,5, pro dvoukomorové bez povlaku - 2,8.

U dvojitých oken, které používáme u našich velkých fasád Ug = 1,3. Toto je dosaženo metalizovaným postřikem, který omezuje absorpci a přenos tepelného záření sklem a zvyšuje odrazivost skleněné jednotky v oblasti vlnových délek typických pro tepelné záření uvnitř místnosti.


Jak je vytápěcí systém uspořádán?

DublDom je určen k vytápění elektrickými konvektory a krbovými kamny navázanými na ohřev vody.

Je možné ohřívat systém DublDom pouze pomocí krbových kamen?

Krbová kamna nejsou hlavním zdrojem vytápění, ale ano je to možné.

Existují nějaká omezení pravidelného provozu krbových kamen?

Ano, výrobci krbových kamen zakazují dlouhodobé používání kamen s plně otevřenými klapkami.

Jaká krbová kamna se v DublDomu instalují?

Breneran AOT-6 se sklem

Thorma Gent

Thorma Bozen

Thorma Andorra

Jsou krbová kamna zahrnuta v ceně domu?

Ano, krbová kamna jsou součástí zařízení.


Jaké jsou náklady na elektřinu?

Tato otázka je individuální. Určitě byste měli mít na paměti, že spotřeba kW závisí nejen na ploše domu, ale také na použití elektrických spotřebičů, ročním období, délce pobytu v domě v zimě (nepřetržitě, několikrát za týden), počtu obyvatel domu, stejně jako jejich pohodlí (různé pokojové teploty).

Údaje uvedené níže jsou založeny na svědectví majitelů společnosti DublDom, kteří bydlí v domě po celý rok:

Studené zimní měsíce:

  • DD 65 - přibližně 1600 * kW / měsíc, DD 130 přibližně 3300 * kW / měsíc.

Studené podzimní měsíce:

  • DD 65 - přibližně 800 * kW / měsíc,
  • DD 130 přibližně 1600 * kW / měsíc.

Léto: v letním období jsou náklady výrazně nižší, protože elektrické topení se prakticky nepoužívá. Celková spotřeba elektřiny spočívá především v nákladech na používání elektrického zařízení (boiler, domácí spotřebiče, televize atd.).

*Většina spotřebované elektřiny se skládá z ohřevu (udržování komfortní teploty v místnostech - v odpoledních hodinách 23 - 25 °C, v noci 18 °C), aktivního využívání podlahového topení (v průměru 25 °C) a aktivního používání elektrických spotřebičů (kotle, domácí spotřebiče, TV, atd.)