Jsme Eva a Pavel, v roce 2021 jsme postavili DublDom.

Tato fráze dnes pro nás, dva humanitní pracovníky, zní zvláštně. Než jsme potkali DublDom, dělali jsme si jen plány na dovolené. A možná bychom  si nikdy nepostavili svůj vlastní skutečný dům.

Měli jsme dvoupatrový krásný, velký, teplý dům s krbem, saunou a obrovskou garáží. Do tohoto domu můj táta investoval všechno, co mohl.

Po smrti otce vypukl v domě požár - vzplál komín v místě střechy. Za pár hodin před našima očima shořelo vše, co nám bylo blízké.

Po požáru zůstal na místě, které je obklopené borovicemi, dvoumetrový betonový sokl, popel a vzpomínky.

Naši sousedé chtěli náš pozemek koupit za velmi vysoké částky, ale rozhodli jsme se stavět. Za prvé se lokalita nachází 15 minut od metra. A za druhé jsme nedokázali opustit myšlenku na nový domov v původní lokaci vyhořelého domu.

Začali jsme studovat trh a prohlížet si domy na výstavištích. A najednou jsem si vzpomněl, že jsme  před pár lety četli o skleněném domě.


Ale předtím jsme se museli vypořádat s odstraněním zbytků bývalého života, udělat potřebnou komunikaci a základy. Celkově vzato to bylo snadné. Mezitím, co jsme připravovali pozemek, vyráběl se náš dům ve výrobní hale.


V den D dorazily kamiony s moduly domu.  Pořád jsem tomu nemohl uvěřit.  Po 7 hodinách jsou všechny moduly na základu, po 7 dnech dostaneme klíče a můžeme bydlet.


Kdybychom nemuseli řešit starý dům (vybourání sklepa, rozebrání starých cest a nekonečné vynášení odpadků z pozemku), nestrávili bychom přípravou všeho na instalaci domu déle než měsíc. A to je samozřejmě obrovské plus takové stavby. Existují však další výhody, které ne každý může chápat.Obecně platí, že celá historie Dubdlomu je podle našeho názoru příběhem o pronikání do DNA. Pokud se shodnete s DNA DublDomu, váš život v něm bude snadný a pohodlný. Pokud ne, pak budete neustále hledat (a nacházet i tam, kde žádné nejsou) nedostatky a vyčítat si, že jste si nepostavili masivní silný dům s třímetrovým sklepem.


Jak ověřit, že spadáte do DNA DublDomu?Pokud se alespoň dva body týkají vás, můžete si zítra klidně koupit dům. Pokud alespoň jeden bod, tak to také stojí za to. Věřte mi, že zbytek věcí se brzy stane součástí vašeho života. Pokud se vás netýká ani jeden bod, pak se musíte přihlásit k odběru účtů obyvatel DublDomu na sociálních sítích a trochu nacítit a přičichnout k tomuto pro vás novému světu. Například na instagramu. 


S největší pravděpodobností se velmi rychle objednáte na prohlídku showroomu a než se nadějete, budete v rukou držet smlouvu na váš nový dům.


PS: A sousedé, kteří bydlí v domech za miliony milionů, se nás stále ptají, kdy začneme stavět třípatrový dům, jako mají oni, protože netuší, že Dubdlom není jen dočasná stavba :-)