Zpětná vazba od Martina

Láska na první pohled

Od dětství jsem zvyklý víkendy a prázdniny trávit na naší chatě na Berounsku. Je to příjemný „útěk“ z rušné Prahy do přírody za dobrodružstvím. Při své profesi v oboru IT a také čím jsem starší, tím více oceňuji možnost trávení času v Brdských lesích. Někdy kolem roku 2017 jsme spolu se ženou začali uvažovat o vybudování letní chaty, na místě staré nevyhovující, s výhledem trvalého bydlení pro nás oba. Žena je výtvarnice a designérka a naším společným koníčkem je také architektura, proto jsme měli o budoucím domě jasné představy. Hledali jsme dřevostavbu, která bude po designové stránce čistá, funkční, respektující ráz okolí s odkazem na starou chatu a hlavně krásná. Několik let jsme prohledávali weby, sociální sítě, navštěvovali výstavy a prohlíželi vzorové domy. Když už jsme na něco zajímavého narazili, zjistili jsme, že je to vysoko nad náš plánovaný rozpočet, nebo zda má dům nějaký nedostatek. Tu bychom změnili barvu interiéru, tu materiál střechy, tu dispozici, vždy to byl kompromis až do dne „D“ .

Jsem vášnivý cyklista a při svých toulkách po okolních cestách jsem narazil na úžasný dům. Nejsem ani schopen přesně popsat ten okamžik, najednou to prostě seplo a hlavou mi bliklo: To je přesně ono!!! Jak by řekl Jára Cimrman: prostě láska na první pohled. Poznal jsem Dubldom. Z výletu jsem se vrátil k ženě s novinkou, že už jsem našel, co hledáme. Hned druhý den jsme jako stolkeři jeli obhlížet objevený dům a hledali informace o stavbě na webu. Byli jsme nadšeni.

Webová prezentace nám jen potvrdila naše očekávání. Fotografie interiéru na webu byly krásné, ale znáte to, něco jiného je fotka a pak realita, proto jsme si domluvili schůzku a vyrazili do Ústí nad Labem ověřit si realitu u výrobce. Prošli jsme celou výrobou a podívali se na vzorový dům. Se ženou jsme se shodli, že je to první projekt, kde bychom neměnili vůbec nic. Vše bylo podle našich představ, cena byla dobrá, přístup lidí z Dubldom přátelský a vstřícní, nebylo co řešit a za týden jsme podepsali rezervační smlouvu.


Jak už to u nás v ČR bývá, začalo roční martyrium, podpořené pandemií, s vyřízením stavebního povolení. Alespoň byl čas všechno připravit a v klidu domluvit konfiguraci našeho nového budoucího domu. Vybrali jsme barvy stěn, dveří, obklady v koupelně, kamna, francouzské okno, povrchovou úpravu a barvu podlah a ještě hromadu věcí.

Jednoho březnového dne mi zavolal pán z Dubldom s tím, že příští týden proběhne montáž, trefili se akorát, když jsem chytil covid. Naštěstí mě vůbec k ničemu nepotřebovali, všechno si obstarali a zařídili sami. Pátý den bylo hotovo, byla to krása! Vše řemeslně naprosto dokonale zpracováno, konstrukční řešení je opravdu vychytané do posledního detailu. V podstatě se dalo nastěhovat a okamžitě bydlet.

V domě žijme střídavě už rok a vše předčilo naše očekávání. Měli jsme obavy z nadměrného přehřívání díky velkým proskleným plochám, ty se ale nenaplnily. V létě svítí slunce kolmo a téměř žádné nepronikne dovnitř a dům lze výborně vyvětrat, případně využít klimatizaci. Naopak v zimě a na podzim, kdy slunce svítí více vodorovně, příjemně přes skla vyhřeje místnost, takže když je v zimě slunečno, zatopíme v krbových kamnech jen na chvíli po ránu a teplo vydrží celý den. Během léta žijeme i na venkovní zastřešené terase, která je vynikající na relaxování, schování se před ostrým sluncem, nebo deštěm a hlavně slouží na naše pravidelné grilovací obřady.

Život v přírodě na venkově, nedaleko Prahy je nádherný. V Dubldomě trávíme celé prázdniny, všechny víkendy a to i v zimě. Už se nemůžeme dočkat, až tam budeme žít natrvalo.

Instagram: www.instagram.com/dubldom_treban