VYTÁPĚNÍ

Jak je Dubldom vytápěn?

DublDom je určen k vytápění několika zdroji a je možné je kombinovat. Hlavním zdrojem tepla může být krb, nebo tepelné čerpadlo vzduch- vzduch. V menších místnostech lze řešit pomocí malých infrapanelů.


Je možné ohřívat systém DublDom pouze pomocí krbových kamen?

Ano je to možné.

Jaká krbová kamna se v DublDomu instalují?

Thorma BILBAO

ROMOTOP EVORA 03


Jsou krbová kamna zahrnuta v ceně domu?

Ano, krbová kamna jsou součástí zařízení.

Jak je finančně náročné topení tepelným čerpadlem vzduch-vzduch?

Obecně je toto řešení považováno za jedno z nejúspornějších. Některé zdroje uvádějí, že v porovnání s vytápěním pomocí klasického plynového kotle můžete ušetřit až 50 % energií. Ve srovnání s topnými zařízeními, tzv. přímotopy, jako jsou elektrické radiátory či gamatky, je úspora vyšší až o 70 %.

zdroj : https://www.spotrebitelskytest.cz/magazin/topeni-klimatizaci


pozn: Úspora elektřiny v celé domácnosti

Pokud se rozhodnete topit klimatizací s venkovní jednotkou, můžete zažádat o změnu sazby na D56d, díky které aktuálně ušetříte více než 40 % nákladů za el. energii za všechny spotřebiče v domácnosti.

Cena za 1 kWh v sazbě D56d je v průměru o 45 % nižší po dobu 22 hodin denně (nízký tarif) a o 33 % nižší po dobu 2 hodin denně (vysoký tarif). Celkově je to v průměru o 44 % nižší cena za 1 kWh za celý den pro všechny elektrické spotřebiče.


Jaké jsou náklady na elektřinu?

Tato otázka je individuální. Určitě byste měli mít na paměti, že spotřeba kW závisí nejen na ploše domu, ale také na použití elektrických spotřebičů, ročním období, délce pobytu v domě v zimě (nepřetržitě, několikrát za týden), počtu obyvatel domu, stejně jako jejich pohodlí (různé pokojové teploty).

Údaje uvedené níže jsou založeny na zkušenosti majitelů společnosti DublDom, kteří bydlí v domě po celý rok:

Náklady na vytápění DD 77 v 350 m.n.v. Pardubický kraj

Zálohy na elektřinu 2300 Kč/měsíc

5 kubíků měkkého dřeva na topení/sezónu